Naš Nedim i njegova mama, heroina Sadina Cilic Gusic

Nedim i njegova mama heroina Sadina Cilic Gusic

Kako bi njen sin lakše živio i uvidio da on nije jedini koji ima problem, upisala ga je u Školu fudbala “Respekt” u Nedžarićima.

– Tamo su dobrodošla sva djeca neovisno o njihovom zdravstvenom stanju ili porijeklu. Nekoliko puta smo doživjeli situaciju da Nedima u parku djeca isključe iz igre govoreći mu da ne zna da priča, da je beba. Mislim da je odgovornost na roditeljima, oni djecu trebaju učiti da svi ljudi nisu isti, ali da jedni druge trebamo prihvatati. U Respektu su sva djeca kao jedna porodica. Nema razdvajanja. Poštuju se njihove mogućnosti. Doći će vrijeme kada će Nedim sve stići, a mi ćemo se truditi da on do tog cilja dođe što prije. Ne želim da u svom društvu bude odbačen. Upravo je to djetetu s poteškoćama najveća briga, momenat kada im neko kaže da ne mogu ili da ne znaju. Borit ću se za njega, jer ja prepreka nemam u životu. Ja sam roditelj. Svoje dijete želim izvesti na pravi put. Želim mu dati život kakav zaslužuje! – završava svoju priču Sadina.

Svi građani BiH koji žele podržati malog Nedima na putu ozdravljenja, svoju pomoć mogu uputiti na njegov žiro račun:

Nedim (Majdin) Gusić

1606067020026881

DETALJNIJE: Ladies In za 8. mart obradovao hrabru majku Sadinu